Soczi 2014: Stoch odebrał złoty medal. "Jedziemy z koksem i walczymy dalej" [3. DZIEŃ IGRZYSK]

Aneta Hołówek 10.02.2014
Kamil Stoch ze złotym medalem wywalczonym podczas igrzysk w Soczi
Kamil Stoch ze złotym medalem wywalczonym podczas igrzysk w Soczi, foto: PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

W pięciu konkurencjach rozdano medale w trzecim dniu rywalizacji 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Kamil Stoch odebrał także złoty medal olimpijski wywalczony w niedzielnym konkursie skoków narciarskich.

19.29 - Skoki narciarskie: Kamil Stoch nie lubi niczego obiecywać, nie odgraża się, że jest najlepszy na świecie, ale to on zdobył pierwsze złoto w skokach narciarskich w Soczi. Po otrzymaniu medalu zapowiedział , że na nim nie poprzestanie:

"Medal jest piękny, ale i ciężki. Nie będą chciał go zdjąć aż do kąpieli. A potem odłożę na półkę i niech sobie leży. Przecież na skoczni w niczym mi nie pomoże, z nim na szyi nie będę skakał. Czas na kolejne zawody i następne sukcesy. Nie zamierzam poprzestać na tym, co się wczoraj wydarzyło, "jedziemy z koksem" i walczymy dalej. Oczywiście prognozy pozostawiam bukmacherom, ja zajmuję się czarną robotą" - powiedział Stoch

Kamil Stoch: cieszę się, że mogłem zamieścić na kasku symbol polskiego lotnictwa:

TVN24/x-news

19.16 - Biathlon: czeski biathlonista, wicemistrz olimpijski w biegu na dochodzenie na 12,5 km Ondrej Moravec, medale na wielkich imprezach zdobywa dzięki... żonie. Veronika dzwoni w dniu ważnego startu, przypomina o swych imieninach (7 lutego) i dopytuje się o prezent

18:52 - Hokej: zakończyło się spotkanie grupy A hokeja kobiet, w którym Kanadyjki pokonały 3:0 Finki

18.33 - Skoki narciarskie: Minister spraw zagranicznych - Radosław Sikorski - dołączył do grona osób, które pogratulowały Kamilowi Stochowi. Nasz mistrz olimpijski odebrał dziś złoty medal

"Gratuluję, zrobił Pan więcej dla promocji Polski niż niejedna nasza akcja" - powiedział szef MSZ

18.30 - Skoki narciarskie: tak wyglądał Plac Medalowy w Soczi podczas ceremonii z udziałem Kamila Stocha:

18.21 - Łyżwiarstwo szybkie: po raz ósmy w historii zimowych igrzysk olimpijskich na podium w tej samej konkurencji stanęło rodzeństwo. W poniedziałek w Soczi złoty i brązowy medal na dystansie 500 m wywalczyli holenderscy panczeniści - bliźniacy Michel (pierwszy) i Ronald (trzeci) Mulderowie. Sprawili sobie tym samym znakomity prezent na 28. urodziny, które będą obchodzić 27 lutego

Soczi 2014: Polacy bez medalu w biegu na 500 metrów łyżwiarzy szybkich

18.15 - Saneczkarstwo: zakończył się drugi ślizg na torze "Sanki" w Soczi. Natalia Wojtuściszyn zajęła 18. miejsce, a Ewa Kuls uplasowała się nieco niżej - na 20. pozycji

Soczi 2014: Niemki na czele, Polki poza pierwszą "10"

Natalia
Natalia Wojtuściszyn na zawodach saneczkarskich w Soczi, fot. EPA/Tobias Hase

17.48 - Skoki narciarskie: Tomasz Zimoch był obecny na ceremonii medalowej z udziałem Kamila Stocha. Zapraszamy do posłuchania relacji z tego wydarzenia

17.32 - Skoki narciarskie: flagi zwycięzców wjeżdżają na maszt, na rosyjskiej ziemi słyszymy hymn Polski

17.30 - Skoki narciarskie: piękny obrazek - Kamil Stoch ze złotym medalem!

Kamil Stoch: nie ma słów, którymi mógłbym opisać to, co czuję :

Bronisław Stoch: nie chciałem zawracać głowy Kamilowi, wymieniliśmy tylko SMS-y:

Soczi 2014: złoty medal w rękach Kamila Stocha. Zimoch: jesteś fantastyczny!

17.29 - Skoki narciarskie: Anders Bardal już odebrał brązowy medal, czas na Petra Prevca , który w niedzielę zajął drugie miejsce

17.19 - Skoki narciarskie: przed nami uroczysta ceremonia medalowa, podczas której Kamil Stoch otrzyma złoty krążek za niedzielny triumf na skoczni normalnej